Home / Akbank Borcu Sorgulama / Akbank Şube ve Atm leri

Akbank Şube ve Atm leri

Akbank 1948 yılında kurulmuş olan özel bir bankadır. Adana’da kurulan Akbank iş adamları tarafından Adana civarındaki bölgelerde pamuk üretimi yapanlara finansman kaynağı yaratmak amacıyla kurulmuş olan bir bankadır. Akbank’ı kuran iş adamları arasında hacı Ömer Sabancı da bulunmaktadır.
Akbank bugün 94 milyar dolarlık bir büyüklüğe ulaşmıştır ve Türkiye’nin en büyük ve kaliteli bankalarından biridir. Akbank Brand Finance tarafından hazırlanan bir araştırmada 3 kez üst üste Türkiyede’ki en değerli banka olarak seçilmiştir. Dünyanın en değerli 500 bankası arasında 94. sırada yer alan Akbank her geçen gün kendini yenilemeye ve daha iyi hizmet sunmaya çalışmaktadır.
Akbank’ı bu kadar iyi bir banka kılan ise hizmet anlayışı ve bankacılıktaki misyon ve vizyonudur. Akbank her zaman kaliteli hizmet anlayışıyla hareket eden ve birçok kişi tarafından tercih edilen bir bankadır. Araştırmalara göre Türkiye’nin en iyi bankası olarak gösterilen Akbank müşterilerine sunduğu hizmet ve kalitesiyle daha uzun yıllar zirvedeki yerini koruyacağa benziyor.
Akbank’ın ilk şubesi İstanbul’da 1950 yılında Sirkeci’de açılmış ve faaliyete başlamıştır. 1954 yılında ise Akbank’ın genel müdürlüğü İstanbul’a taşınmıştır. Tüm bankacılık işlemlerinde otomasyona geçilen yıl ise 1963 yılıdır. Akbank hem internet şubesindeki başarısı hem de bankacılık anlayışıyla birçok bankayı geride bırakmış ve Türkiye’nin en iyi bankası olmuş durumdadır.
Akbank Türkiye’nin ilk özel sektörde kurulan bankasıdır yani Akbank ülkemizdeki ilk özel bankadır. Şu anda CEO’su Hakan Binbaşgil olan banka çeşitli hizmetler ve kampanyalara müşterilerinin ihtiyaçlarına göre hizmet sağlama amacındadır. Sürekli kendini yenileyen ve geliştiren bankacılık anlayışında olan Akbank şu anda Türkiye’de zirvedeki yerini korumaktadır. Sloganı “sizin için” olan Akbank diğer bankalardan daha farklı olduğunu her kampanyasında ve reklamında belirtmeye ve vurgulamaya çalışmaktadır.

About admin

Check Also

Akbank Hesap Özeti Sorgulama

Köklü finans kuruluşlarının ülkemizin geçmişinde ve ekonomisindeki yeri her zaman için farklı olmuş, bu zamana …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir